Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"Ciekawostki"
Autor Wiadomość
Adam Larysz 


Zainteresowanie grupą: Lepidoptera
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 785
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-08-17, 10:46   

Zamiast IE można używać Firefoxa - ma automatyczną korektę błędów (na Forum teź!).
_________________
Motyle Górnego Śląska
http://www.lepidoptera.slask.pl/
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-08-17, 11:07   

SAnSI napisał/a:
się wydaje ze piszą, ponieważ oni nie widzą błędów

jak wyżej - z myslą o nich są automaty poprawiające - co do "choroby" - dyslektycy, którzy rzeczywiście mają problemy z pisaniem to ułamek populacji - co ciekawe często dyslekcja - u tych prawdziwych dyslektyków dotyczy tylko jednego języka czyli ktoś owszem popełnia błędy w pisowni polskiej za to bez problemu pisze w innym języku. Niestety ostatnio jest to moda - zawsze łatwiej zdać choćby maturę - jak się jeszcze do tego dołoży prezent od romka g. to już prawdziwy pikuś :mrgreen:
 
   
SAnSI 

Zainteresowanie grupą: })i({..:..})i({
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-08-17, 11:15   

Czy ja wiem ze Łatwiej zdać matore nie wiem jak jest teras ale jak ja pisałam wołałam nie pozakazywać papierka żeby nie jeździć do OKe i tam pisać Ja wiem co to znaczy ropnic błędy nie zaliczać obcych słówek bo się poprzestawiało literki i wiem jak ciężko jest zdobyć papierek ale odraza mnie ta nietolerancja
 
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2007-08-17, 11:22   

Piszesz SAnSI
Cytat:
ta choroba u niektórych nie jest uleczalna

Według mojej oceny 99,99% błędów na Forum to nie sprawa choroby, ale elementarnych braków w znajomości ortografii. Ponieważ jednak taka choroba istnieje, Ci którzy ortografię lekceważą, mają idealną wymówkę. Do tego dochodzi fakt, że część forumowiczów nie używa polskich liter ( pisze z zagranicy, ma źle ustawioną klawiaturę i t.p.), co dodatkowo utrudnia zrozumienie tekstu. Porada Adama jest dobra. Można też używać innych edytorów tekstu (np. Word). Ale trzeba chcieć pisać poprawnie. Jeszcze bardziej uwypukla się to przy korzystaniu z GG. Ale to już odrębny, nie forumowy problem.
_________________
Antek
 
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-08-17, 12:26   

w temacie: http://www.zspkleszczewo....e=article&sid=9
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2007-08-17, 20:28   

W ferworze dyskusji pomylono dwie różne choroby.
Dysleksja - związana z błędami czytania i wymawiania (nie o to tu chodziło)
Dysgrafia - zaburzenia umiejętności pisania, powstałe wskutek organicznych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym.
Na tą ostatnią najczęściej powołują się osoby piszące nieortograficznie. Nie jestem lekarzem, nie orientuję się jak często występuje, ale osoby chore raczej to ukrywają (patrz wpis SAnSI), natomiast powołują się na nią osoby zdrowe, ale z zaległościami w nauce ortografii, bo tak naprawdę nie wiedzą jak poważna to choroba.
_________________
Antek
 
 
   
Alicja 

Zainteresowanie grupą: motyle
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Kwi 2006
Posty: 162
Skąd: okolice Gdańska
Wysłany: 2007-08-21, 09:23   

jest jeszcze

Dysortografia - jest zaburzeniem psychicznym, w pisaniu polegającym na nieświadomym popełnianiu błędów ortograficznych, pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Jest dziedziczna genetycznie i może być korygowana.

dysortografia, dysgrafia i dysleksja lubią chodzić parami - wiem coś o tym. :(



a ja na jednym forum angielskim spotkałam się z możliwością sprawdzenia błędów - jak tu to wstawicie to może skończą się błędy, w końcu to nie forum polonistyczne :wink:
 
   
Adam Larysz 


Zainteresowanie grupą: Lepidoptera
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 785
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-08-21, 10:36   

Alicja - czytaj uważnie, patrz mój post powyżej.
_________________
Motyle Górnego Śląska
http://www.lepidoptera.slask.pl/
 
   
Piotr Pawlikiewicz 


Zainteresowanie grupą: wszystkie motyle
Wiek: 40
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-08-21, 14:50   

Dysortografia - jest zaburzeniem psychicznym, w pisaniu polegającym na nieświadomym popełnianiu błędów ortograficznych, pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Jest dziedziczna genetycznie i może być korygowana.

znałem taką osobę wygrała konkurs ortograficzny (około 100 osób uczestniczyło), jakie zdziwienie było szanownej komisji, gdy ta osoba odbierając nagrodę zakomunikowała że ma dysortografię.

A tak po prawdzie to jest dziedziczne, jak rodzice nie wbiją dzieciakom do głowy ortografii to potem młodzież chodzi do lekarzy. No cóż aby nie być takim świętym, przyznam że sam mam problem z ę i ą :)
_________________
  Analiza  ankiet   Analiza statystyczna
 
   
Kasik 

Zainteresowanie grupą: motyle dzienne
Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-26, 21:43   

Gumiś najwidoczniej Ty masz jakieś problemy, ponieważ wyraz taki jak : powszelatkowate istnieje. Jest to określenie grupy motyli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Cześć miło mi jestem Kasia kosmetyka poznań
Lubię się też dużo śmiać gify
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka