Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"Fotografowanie motyli"
Autor Wiadomość
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2004-10-27, 21:37   "Fotografowanie motyli"

Jeśli chcesz coś dodać do treści tego działu, lub wyrazić swą opinię na jego temat, to odpowiedz na tę wiadomość.
 
 
   
Gość

Wysłany: 2005-01-18, 20:56   

witam jestem studentem SGGW chodzę na fakultet dotyczący motyli, ich budowy, rozpoznawanie, uczymy się o ich zachwaniu, środowiskach w jakich występują, na jakich roślinach lubią siadać itp., itd. czy możecie utworzyć stronę ze zdjęciami motyli, które występują w Polsce najpowszechniej, taki mini atlas, specjalnie dla studentów. Atlas, z ktorego mogliby korzystać (nazwa motyla polskai łacińska, króciutko jakie preferuje rośliny, kiedy się pojawia, gdzie żerują gąsienice- podstawy) KRÓTKO, ZWIĘŹLe I NA TEMAT z góry dziękuję :) :) :)
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-01-19, 01:44   

Oczywiście, że możnaby to wykonać i bezproblemowo zamieścić na tej stronie. Jest tylko jedno "ale" - zrobił to już Krzysztof Jonko (Motyle Europy Centralnej) i myślę, że nie ma sensu powielać czegoś, co jest zrobione dobrze i kompleksowo.

Ewentualny sens miałoby utworzenie małego przewodnika o NAJCZĘŚCIEJ spotykanych motylach - taki prosty przewodnik, bez najrzadszych gatunków. Tylko czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na tego typu informacje? - można je przecież znaleźć w każdy atlasiku motyli dostępnym w księgarniach - jest teraz na prawdę dużo pozycji do wyboru.

Napisz, czy pomimo strony Krzysztofa potrzebne jest coś jeszcze (jeśli tak, to sprecyzuj czym ma się różnić).
Z pozdrowieniami -Admin
 
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-03-27, 12:32   Czyszczenie matrycy

Właśnie dostałem maila od Tomasza Palacza. Poniżej znajduje się jego treść :

Tomasz Palacz napisał/a:

witam, z uwaga przeczytalem pana tekst o macro fotografii, zainteresowalomnie bardzo jak pan czysci matryce w cyfrach,w sumie mam straszny syf na matrycy/ w sumie to filtr, bo matryca jest nizej/
boje sie ze zarysuje
moze pan w punktach najlepiej z jakimis fotkami pokazac jak to sie robi??, ehh jestem bidnym studentem wiec do serwisu raczej nie bede dawalbo taki interes kosztuje 80zl,a wiemze mozna samemu to zrobic,czytalem juz sporo o roznych metodach ale wszyscy odradzaj grzebania samemu, a szkoda, wiem ze mozna kupic nawet specjalne zestawy na amerykanskim ebaju, ale czy gra jest warta swieczki?? mam nikona d70 syf zczyna byc widoczny przy f10, dalej to juz koszmar, pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.
Tomasz
yhtis[malpa]interia.pl


Ja osobiście jeszcze nie mam lustrzanki cyfrowej - na razie wystarcza mi stary ale jary Nikon Coolpix 995, mimo to znam problem czyszczenia matryc w lustrzankach cyfrowych. Myślę, że dobry artykuł znlaeźć można pod tym linkiem :

http://canon-board.info/s...inear#post52316
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka