Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
hodowla
Autor Wiadomość
kubx11

Zainteresowanie grupą: grupa motyli dziennych
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2011-07-12, 21:25   hodowla

Witajcie, jestem na forum od dziś. Chciałbym zacząć hodowlę motyli i mam kilka pytań, bo mieszkam na wsi i mam dużo miejsca, ale teraz jest lato. Zrobiłem dosyć spory zbiornik ok. 50l . mam ogródek warzywny i widziałem tam co najmniej 3 okazy: kapustnik, cytrynek i jeszcze jeden, tylko nie wiem jak on się nazywa. Nie widzę larw. Zrobiłem siatkę, złapałem ze 20 motyli. Ten zbiornik jest na ziemi i mogę posadzić tam rośliny, pytanie jakie? Czy mogę złapać te motyle, czy muszę poczekać do wiosny? Czy motyle muszą mieć tam jakieś bajorko? Co zrobić z motylami np. jak będę zmieniał wodę, dawał im liście? Pomocy, błagam, bardzo mi zależy.
_________________
kubx11
Ostatnio zmieniony przez Kwiczala Antoni 2011-07-12, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Catocala
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Wiek: 48
Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 1180
Skąd: Kutno
Wysłany: 2011-07-13, 12:27   

A po co Ci ta hodowla? Jeśli ma ona być dla przyjemności i chęci poznania biologii motyli, wówczas hoduje się gąsienice. Przechowywanie 20 imagines - w dodatku takich, których nazw i wymagań nawet nie znasz - w 50l pojemniku to męczenie zwierząt, a nie hodowla. Najpierw poczytaj cośkolwiek z zakresu lepidopterologii, bo tu sam zapał, bez wiedzy, nie wystarcza.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka