Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmieszczenie motyli dziennych i zawisaków w Polsce
Autor Wiadomość
sebastianł 

Zainteresowanie grupą: motyle Polski
Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2005-10-15, 06:48   Atlas Rozmieszczenia m.dz.

Jeszce jeden gatunek M.diamina, też się różni atlas od mapy internetowej (kwadraty FE,XV,XU). a może zostały wprowadzone poprawki?
pozdrawiam
seba
 
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-10-18, 18:15   

Na niektorych mapach jest wiecej lub mniej kropek niż w atlasie. Jest to spowodowane użyciem nie dokładnie tej samej wersji bazy danych do publikacji w formi książki i do strony internetowej. Zmiany nie będą już poprawiane, ze względu na będącą w przygotowaniu bazę danych Profesora Jarosława Buszki - tym razem ma działać (obecnie orginalna baza ze strony uniwersyteckiej nie działa już w ogóle - stąd wynikła przyczyna powstania zastępczej bazy na motyle.info). Nowa baza ma też zawierać więcej funkcji, a także wpisy z nowego okresu dziesięcioletniego (1995-2005). Według zapewnień Profesora, baza ruszy w 2006 roku.

Pozdrawiam.
 
 
   
szymbz 
amator

Zainteresowanie grupą: fotografia
Wiek: 50
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-04-17, 15:48   

Hej,
przeglądając swoje stare zdjęcia wyszukałem 3 fotki zawisaków i dodałem do bazy. A teraz chciałbym poprawić (dodać opis obserwacji) - a mogę tylko wejść do przeglądania moich wpisów. Po wciśnięciu "popraw dane" konkretnego rekordu - jest prośba o logowanie i powrót znów do spisu moich rekordów. I tak w kółko. Próbowałem na 2 kompach, więc może coś się wiesza?
Pozdrawiam
Szymon
 
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-04-17, 21:55   

Witaj, problem namierzony. Będzie rozwiązany za jakieś pół godziny.
 
 
   
szymbz 
amator

Zainteresowanie grupą: fotografia
Wiek: 50
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-04-18, 06:14   

Działa :)
Pozdrawiam i liczę na więcej zawisaków w tym roku.
Szymon
 
 
   
loczek 

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2004
Posty: 1
Skąd: Wołów
Wysłany: 2006-06-21, 22:01   

A czy da się usunąć własny wpis?
 
 
   
ots128 
ZaWiSaKi moja pasja


Zainteresowanie grupą: Motyle Nocne i inne
Wiek: 38
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 108
Skąd: Lublin/Przemyśl
Wysłany: 2006-06-22, 07:07   

da się usunąć lub poprawić
!! :lol: :lol: :wink: :wink:
_________________
[ ... ]
 
 
   
Basia 

Zainteresowanie grupą: motyle dzienne
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2006-07-05, 19:02   Co do mapy

jest super, ale przydałyby się jeszcze polskie nazwy bo ja amator nie znam łacińskich nazw motylków i jedyne co udało mi się wydedukować z mapki to apollo, który w moim województwie i tak nie występuje.
Ah jeszcze jedno... Czy w rejestrze w którym będę zapisywać miejsca spotkania konkretnrgo gatunku można wpisywać też ich gąsienice. Np. na mojej działce co roku pożera mi marchewkę około 40 gąsienic pazia królowej ale dorosłe osobnimi znajduję jakieś 4 góra 6 rocznie. Nikt im nic nie robi a gąsienic jest zawsze więcej więc ... co mam robić? Pozdrawiam
 
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-08-05, 13:17   

Nie bardzo wiem o jaki rejestrze piszesz - jesli masz jakis wlasny, to oczywiście możesz zapisywać obserwacje gąsienic.

Do atlasu rozmieszczenia Prof. Buszko jeśli się nie mylę to też można zgłaszać obserwacje gąsienic - jeśli tylko jesteś pewien co do oznaczenia gatunku.
 
 
   
kutera marcin

Zainteresowanie grupą: Macrolepidoptera
Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: okolice Ostrowca Św
Wysłany: 2009-07-31, 10:25   

Proszę o zintegrowanie moich danych w bazie zawiskaki Polski:
Marcin Kutera oraz Kutera Marcin.
Musiałem zalogować się na nowo, gdyż nie pamiętałem popzredniego hasła.

Poza tym uważam, że administrator powinien skontaktować się z osobami o niku typu "Loczek" etc...
Argumentuje, to tym, iż są to raczej poważne dane z orginalnymi, bezbłędnymi danymi autorów entomologów znających te gatunki, a nie forum, więc osoby z loginami "wujek trampek, czy "agrius" sa mało wiarygodne (oczywiście nie umniejszając i nie obrażając tych osób). Owszem nik moze być ale bezwzględnie powinno być podane imię i nazwisko autora danych, bo to jest autor danych a nie "cichy forumowicz czy tez cichy wolontariusz - dostarczyciel danych". oczywiście mam na uwadze, że są to osoby znające się na rzeczy i poprostu spontanicznie zalogowali się jako nik - ksywka, bo póki co tak wolno, a myślę, ze lepiej by było by zalogowali się z imienia i nazwiska + ksywka, czy ich ulubiony nick.
jeśłi to możłiwe, to proponuje to zmienic, bazę w przyszłości, mozna było by wykorzystać do celów opracowań monograficznych, naukowych etc...
pozdr
MK
 
   
Przemysław Wieczorek 

Zainteresowanie grupą: Sphingidae
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-25, 00:48   

Dzień dobry,

gdy próbuję poprawić swój wpis w bazie zawisaków, nie mogę dokonać żadnej zmiany, jeśli poprawiony wpis przekracza 100 znaków (przy dodawaniu wpisu to 300) dlatego w praktyce nie da się edytować wpisu.

Z poważaniem,
PW
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka