Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kwiczala Antoni
2011-08-26, 22:20
Strona o motylach Podlasia
Autor Wiadomość
Marek Hołowiński 

Zainteresowanie grupą: Lepidoptera Polski
Wiek: 69
Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 334
Skąd: Macoszyn
Wysłany: 2011-08-24, 19:50   

motylpodlaski napisał/a:
Nymphalis vaualbum jednak, zrobiony został na Bałkanach. Niestety nie mam lepszych ujęć.

W tym ujęciu u N laik widoczne by były białe plamy na wierzchniej stronie skrzydeł przy przednim brzegu.
Takie podejście do weryfikacji potwierdza moją opinię.
- Nie warto Ci pomagać
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2011-08-24, 20:23   

Cytat:
Nymphalis vaualbum jednak, zrobiony został na Bałkanach
Jeśli na Bałkanach to gdzie?
Pytanie jest zasadne. To na pewno nie jest N. vaualbum !! Ale jeśli fotkę zrobiono np. w Bułgarii, to może to być np. Polygonia egea. Ponieważ strona jest o motylach Podlasia, w ogóle nie brałem tego gatunku pod uwagę. Nie sądziłem, że możesz świadomie wprowadzać oglądających Twoją stronę w błąd. Raczej podejrzewałem Twoje pomyłki. Jeśli inne fotografie też wykonano poza Polską, to oznaczanie motyli w ogóle nie ma sensu.
_________________
Antek
 
 
   
motylpodlaski 
motylpodlaski.pl

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-08-25, 18:57   

Nikogo nie wprowadzam w błąd, zdjęcia spoza Podlasia są oznaczone. To faktycznie najprawdopodobniej Polygonia egea. W takim razie dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.
Natomiast wydawanie pochopnych sądów co do innych osób, niedotyczących merytoryki ni licytuje z Panów wiekiem. Proszę o usunięcie mego profilu z tego forum.
_________________
zapraszam do oglądania galeri fauny, flory a zwłaszcza motyli motylpodlaski.pl
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2011-08-25, 22:38   

Cytat:
Nikogo nie wprowadzam w błąd
To jak nazwać fakt, że bielinka bytomkowca nazywasz kapustnikiem, a całkiem obcą dla fauny Polski rusałkę umieszczasz wśród motyli Podlasia z opisem Nymphalis vaualbum. To dla Ciebie nie jest wprowadzanie w błąd??
Cytat:
zdjęcia spoza Podlasia są oznaczone
Takie zdjęcia w ogóle nie mają prawa tam się znaleźć. Jeśli zdjęcie nie pokazuje podlaskiego motyla, nie masz żadnej pewności, czy taki gatunek w ogóle tam występuje. Albo zmień tytuł swojej strony np. na "fotografie spotkanych motyli"
Cytat:
wydawanie pochopnych sądów co do innych osób, niedotyczących merytoryki
To są jak najbardziej merytoryczne sądy. Dotyczą bowiem błędów popełnianych przez Ciebie przy oznaczaniu motyli. Gdybyś takie zdjęcia przedstawił na forum, nawet tak oznaczone, z zapytaniem czy oznaczenia są prawidłowe, nikt by nie miał pretensji. Ty je jednak prezentujesz na stronie internetowej, sugerując, że na motylach się znasz (próbujesz zasugerować Markowi Hołowińskiemu i mnie, że oznaczenie Nymphalis vaualbum jest prawidłowe, a my się mylimy) przez co wprowadzasz w błąd innych internautów, nieświadomych popełnionych przez Ciebie błędów. Będąc na Twoim miejscu, natychmiast bym wyłączył tą kontrowersyjną stronę, i nie włączył jej ponownie, dopóki każde oznaczenie nie byłoby prawidłowe. A jak nie wiesz, co sfotografowałeś, napisz "nie wiem co to". Może ktoś będzie wiedział, podpowie, lub napisze komentarz.
_________________
Antek
 
 
   
motylpodlaski 
motylpodlaski.pl

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-08-26, 18:34   

Jednak wypacza Pan moje słowa i wyraża sądy niezapoznawszy się ze stroną. Jest tam wyraźnie zaznaczone, iż "większość" motyli pochodzi z woj. podlaskiego - czyli nie wszystkie - dalej, motylpodlaski jest nazwą domeny, i niezobowiązuje mnie do wstawiania tam zdjęć wyłącznie z Podlasia, chociaż takich jest jakieś 95 %, zdjęcia inne są oznaczone dodatkowo. Czy chcaiłby Pan decydować o tym co i jak mam umiesczać na własnej stronie??
Ponadto nie twierdzę i nigdzie nie piszę iż wszystkie oznaczenia są poprawne, lecz zaznaczam, iz jeśli ktoś znajdzie błędne proszę o wskazanie.

Nie odnosiłem się co do wskazań moich błędnych opisów, gdyż wasze wskazania weryfikuję i w miarę mozliwości czasowych poprawiam. Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Przypominam, iż odnosiłem się do wskazań, iż jest to Polygonia c-album, co według mnie było błędnym wskazaniem, i jak się okazuje miałem rację, gdyz późniejsza podpowiedź Polygonia egea jest słuszna. Do takiej merytoryki nie mam zastrzeżeń.

Odnosili się Panowie jednak również do mojej osoby przypisując mi jak widać same negatywne cechy i zamiary, nieznając mnie przecież, a to jest niestety nieeleganckie. Dlatego nie jestem dłużej zainteresowany uczestnictwem w tym forum. To mój ostatni post. Prosze administratora o usunięcie mego konta w najkrótszym możłiwym terminie.
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę udanych łowów.
_________________
zapraszam do oglądania galeri fauny, flory a zwłaszcza motyli motylpodlaski.pl
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2011-08-26, 22:17   

Cytat:
"większość" motyli pochodzi z woj. podlaskiego - czyli nie wszystkie
Ale piszesz na swojej stronie:
Cytat:
Celem tej strony jest popularyzacja wiedzy na temat motyli woj. podlaskiego i różnorodności gatunków występujących na tym terenie
Skoro więc pokazujesz motyle sfotografowane poza woj. podlaskim, należy rozumieć, że te gatunki także występują w tym województwie. Do tego Cię bowiem zobowiązuje nazwa domeny.
Cytat:
motylpodlaski jest nazwą domeny, i niezobowiązuje mnie do wstawiania tam zdjęć wyłącznie z Podlasia
Zgoda, ale mają być prezentowane motyle Podlasia, a nie np. Bułgarii.
Cytat:
Czy chcaiłby Pan decydować o tym co i jak mam umiesczać na własnej stronie??
Nie. Możesz tam sobie wstawiać motyle z Brazylii, Afryki, czy Australii, ale zmień tytuł swojej domeny - już Ci to sugerowałem.
Cytat:
Przypominam, iż odnosiłem się do wskazań, iż jest to Polygonia c-album, co według mnie było błędnym wskazaniem
Mylisz się, napisałeś wyraźnie:
Cytat:
Nymphalis vaualbum jednak
Obstajesz więc przy swoim oznaczeniu - zapewne dlatego, że gatunku Polygonia egea nie znałeś, a ja nie przypuszczałem, że na stronie o motylach Podlasia znajdę gatunek z południa Europy, w ogóle w Polsce nie występujący.
Cytat:
przypisując mi jak widać same negatywne cechy i zamiary
Przypisuję Ci tylko jedną negatywną cechę: że błędnie oznaczając motyle na swojej stronie, wprowadzasz w błąd ogladających tą stronę internautów. Innych Twoich cech nie znam, więc się do nich nie odnoszę.
To racja, że nie ma ludzi nieomylnych - życzę Ci więc trochę samokrytycyzmu.
PS. Ponieważ dyskusja wyraźnie zbacza poza tematykę o motylach,a staje się prywatną dyskusją - pisz proszę na moje PW
_________________
Antek
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka