Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
TOM-powstał i co dalej?
Autor Wiadomość
Beni 182 

Zainteresowanie grupą: DuzeMotyleDzienneInocne,preparowanie,hodowla
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 32
Skąd: Skarżysko
Wysłany: 2006-10-20, 22:11   TOM-powstał i co dalej?

No właśnie jak w temacie może coś wreszcie się ruszy bo jak TOM ma tak działać jak dotychczas to...
bezkomentarza.
Sprawdzam co jakiś czas tą stronke i zawsze ze zdziwieniem odkrywam ,że nic sie nie zmieniło. Powstał... i tyle.
Co tam się dzieje?Opiszcie coś co jakiś czas.

Może pierwsze słowa są cierpkie ,ale zuważcie ,że taką bezczynnością zrażacie do siebie ludzi.Ja myslałem że to będzie prężnie działające towarzystwo , a tu klapa raz na pół roku cos się wydaży i tyle...
 
 
   
Vanessa 


Zainteresowanie grupą: wszystkie motyle
Wiek: 37
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-10-22, 15:44   

ja też się zastanawiam co z tym TOMem, może to tylko na pokaz,
choć jak coś będzie się działo na poważnie to jak tylko poszerzę swoją wiedzę to bardzo chciałabym mieć swój udział w ochronie motyli, co prawda teraz też coś tam mogę zrobić ale to nie to samo
 
   
Izabela 

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Wiek: 41
Dołączyła: 27 Lut 2005
Posty: 2
Wysłany: 2006-10-23, 10:28   

Drodzy, mam nadzieje przyszli aktywni Członkowie TOM-u

Bardzo cieszy mnie Wasze żywe zainteresowanie Towarzystwem Ochrony Motyli !
Optymizmem napawa fakt, że jest coraz więcej ludzi którzy odczuwają potrzebę podjęcia działań na rzecz ochrony tych przecież jak uroczych i fascynujących stworzeń.
Zasmuca mnie jednak pochopność waszych wypowiedzi.
Stworzenie towarzystwa nie jest jak to może się z boku wydawać rzeczą prostą.
Sami nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tyle czasu, pracy i nerwów pochłonie sama rejestracja.
Sezon się zaczął, a TOM pomimo naszych starań wciąż formalnie nie istniał.
Mimo to chcieliśmy w jakiś sposób nieśmiało zaznaczyć, że towarzystwo się formuje dlatego pojawiła się ta strona ( i to tylko dzięki pomocy i dobrej woli Sławka Kuczkowskiego ) oraz pomysł rozruchowej akcji Pierwszy Motyl.
Nie udało się w tym roku stworzyć internetowej bazy do wklepywania danych. Może dlatego tak mało osób zaangażowało się w tę akcję. Osobiście uważam, że dane wpisywane bezpośrednio na forum są równie cenne, może mniej uporządkowane i trudniejsze w obróbce, ale przecież najważniejsza jest ich wartość sama w sobie. Dlatego osoby które mają notatki i jeszcze ich nie wpisały, proszę zróbcie to.
Co do innych poczynań, nieformalność TOM- u była dużą przeszkodą .
Wszelka inicjatywa osób prywatnych, jest mało skuteczna o czym mieliśmy okazję przekonać się wcześniej podejmując realne działania na rzecz ochrony motyli. M.in. ten fakt był bodźcem do stworzenia towarzystwa.
Nasze nie formalne poczynania (poza zmaganiami z rejestracją i urzędami )
skoncentrowane były głownie na pracy w terenie. ( co notabene w trakcie sezonu jest rzeczą jak najbardziej pożądaną i zrozumiałą )
Obecnie zaledwie kilka osób, uczestniczy w pracach na rzecz TOM –u, poświęcając prywatny czas, (niestety do tej pory w większości na zmagania z biurokracją.) Jednak jest to niezbędne, żeby TOM mógł funkcjować.
Reasumując działania zaledwie paru osób wymagają więcej czasu.
Aby TOM funkcjonował efektownie i prężnie potrzeba wielu zaangażowanych ludzi z inicjatywą Takie osoby bardzo proszę o kontakt na mój email.
Co chcecie i możecie zrobić ( a może już robicie )by wspomóc ochronę motyli w Polsce ?


Trochę więcej wiary, cierpliwości i wyrozumiałości.

Pozdrawiam
Izabela Dziekańska
_________________

 
 
   
Beni 182 

Zainteresowanie grupą: DuzeMotyleDzienneInocne,preparowanie,hodowla
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 32
Skąd: Skarżysko
Wysłany: 2006-10-23, 13:01   

Izabela napisał/a:

Aby TOM funkcjonował efektownie i prężnie potrzeba wielu zaangażowanych ludzi z inicjatywą Takie osoby bardzo proszę o kontakt na mój email.
Co chcecie i możecie zrobić ( a może już robicie )by wspomóc ochronę motyli w Polsce ?


Trochę więcej wiary, cierpliwości i wyrozumiałości.

Pozdrawiam
Izabela Dziekańska


Więc tak:
Ja pisząc ten temat nie miałem pretensji do nikogo ,że tyle trwała rejestracja (to zrozumiałe ,że mogły być problemy), natomiast mam pretensje do osób które obecnie tworzą TOM o to , że nas przyszłych członków nie informuje się o żadnych poczynaniach tej organizacji. Czemu mam żal? Ponieważ jak tylko powstał TOM napisałem e-mail wyrażający chęć przynależności do TOM-u. Uzyskałem odpowiedź , że zostałem zapisany na liste chetnych do wstapienia i , że jak tylko powstanie zostane o tym poinformowany.TOM powstał ,a ja meila żadnego nie dostałem-niech bedzie ktoś zapomniał ,że się do tego zobowiązał.Więc spokojnie sobie kontroluje sprawę i któregoś dnia na stronie głównej czytam:

"Wkrótce na stronie internetowej pojawią się informacje w jaki sposób można zostać członkiem TOM"

Wkrótce? Czy za pół roku?Bo już 2 miesiące czekamy...
My chętni członkowie.
Chcemy wiedzieć jak najwięcej na temat działania Tom-u.Potrzebujecie więcej ludzi do pomocy przy sprawach organizacyjnych?-Napiszcie na stronie głównej towarzystwa-chętni się pojawią.
Wy organizatorzy wiecie , że na przykład rejestracja się przedłużyła bo brakowało jakiegos dokumentu itp. Wiecie na czym stoicie. Nam przyszłym członkom pozostają domysły(a może ktos zrezygnował, może odmówili rejestracji-nie wiadomo), A WYSTRACZY ZAMIEŚCIĆ KRÓTKĄ INFORMACJE NA TEN TEMAT by rozwiać wszelkie niepewności.

"Co chcecie i możecie zrobić ( a może już robicie )by wspomóc ochronę motyli w Polsce ? "

Myślę ,że każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.Ja już dawno na nie odpowiedziałem-przy pierwszym meilu-przeslę go jeszcze raz.

Tak na koniec może coś bardziej optymistycznego(żeby znów nie usłyszeć "Trochę więcej wiary, cierpliwości i wyrozumiałości. ") :


Wierzymy(prawda?przynajmniej ja tak) w was organizatorów-założycieli i jesteśmy wam wdzięczni za trud wniesiony w wypełnienie najmniej przyjemnej części pracy-zarejestrowanie.Jednak prosimy o częstsze informowanie nas co dzieje się aktualnie w organizacji.
Ciesze się ,że ten temat założyłem.


P.S. Mam nadzieje , że nikt nie będzie miał urazy do mnie za ton tej i poprzednich wypowiedzi.
 
 
   
Piotr Pawlikiewicz 


Zainteresowanie grupą: wszystkie motyle
Wiek: 40
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Łask
Wysłany: 2006-10-24, 17:51   

Robicie akcje a nie przygotowujecie się do niej, miała być do niej baza a jej nie ma. Nie mówiąc jeszcze o sensie tej akcji. Mam nadzieje, że od przyszłego sezonu lepiej to będzie zorganizowane.
_________________
  Analiza  ankiet   Analiza statystyczna
 
   
prazm 

Zainteresowanie grupą: fotografowanie motyli
Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 68
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2006-11-24, 12:36   

Hm, zastanawiam się czy takie organizacje muszą być rejestrowane, żeby sprawnie działały. Ponadto zdaję sobie sprawę z tego, że moment zarejestrowania nie jest żadnym przełomem i nie można tego oczekiwać. Należy przyjąć, że i przed i po zarejestrowaniu działalność będzie wyglądała podobnie. Pozdrawiam.
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-25, 00:24   

Pozwolę się tu wypowiedzieć Izie, która na pewno lepiej ujmie sprawę, ze swojej strony moge tylko napisać, że rejestracja jest konieczna, jeśli organizacja ma mieć możliwość obracania pieniędzmi lub np. możliwość brania udziału w jakiejść oficjalnej akcji (pomyśl - kogo prędzej wpuszczą wladze parku narodowego - grupę zapaleńcow, czy członków oficjalnego towarzystwa..? Biurokracja rządzi.. ).
 
 
   
Amvaradel 


Zainteresowanie grupą: motyle
Dołączyła: 30 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-12-28, 16:26   

Witam! Czy dobrze zrozumiałam, ze statutowo terenem działalności TOM jest cały kraj? Ja mieszkam w woj. lubelskim i -choć motylami interesuję się po amatorsku - chętnie pomogłabym w ich ochronie. Czy TOM przewiduje tworzenie jakichś projektów pod katem funduszy z UE? Jeśliby łączyły one ochronę środowiska i edukację być moze mogłabym trochę pomóc. Pozdrawiam
kontakt do mnie: amvaradel@o2.pl
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka