Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hodowla Pazia Królowej
Autor Wiadomość
newget123

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-25, 12:04   Hodowla Pazia Królowej

Witam.
Zamierzam hodować Pazia królowej. Prosze o radę. Wiem , że motyl ten dwa razy w roku składa jajka. Zamierzam złapać gąsienice i karmić je do momentu przepoczwarzenia się w poczwarkę. Natomiast nie wiem jak przetrzymać poczwarki z wiosennego i jesiennego przepoczwarzenia. Czy w obu przypadkach trzymać je w chłodzie do wiosny, czy powinno to inaczej przebiegać. Chcę wypuszczać na wolność te piękne motyle które sporadycznie pojawiają się na mojej działce.
Pozdrawiam Adam
Ostatnio zmieniony przez Kwiczala Antoni 2012-11-25, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2012-11-25, 12:41   

Poczwarki pierwszego (wiosennego) pokolenia trzeba trzymać w ciepłym pokoju aż do wylęgu motyli, co następuje zwykle w lipcu. Natomiast poczwarki drugiego (letniego) pokolenia, warto trzymać w chłodzie, bo czasem wylęgają się we wrześniu motyle trzeciego pokolenia (jeśli poczwarki są trzymane w zbyt ciepłych warunkach) - co czasem ma miejsce także w przyrodzie.
_________________
Antek
 
 
   
Catocala
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Wiek: 47
Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 1180
Skąd: Kutno
Wysłany: 2012-11-25, 13:44   

Cytat:
Natomiast poczwarki drugiego (letniego) pokolenia, warto trzymać w chłodzie, bo czasem wylęgają się we wrześniu motyle trzeciego pokolenia

We wrześniu to jeszcze pół biedy, bo jeśli jest ciepło, można imago wypuścić. Ale motyle drugiego pokolenia mają w ogóle tendencje do wykluwania się jesienią czy nawet zimą - i wówczas nie ma co z owadem zrobić (o ile nie hoduje się do kolekcji). Dlatego, jak napisał Antoni, zdecydowanie trzeba je trzymać w warunkach jak najbardziej zbliżonych temperaturowo do naturalnych.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka