Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Uprzejmie proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Cheetaha2 

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Wiek: 26
Dołączyła: 30 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-08-11, 15:20   Uprzejmie proszę o pomoc

Witam!
Piszę już kolejnego posta z prośbą o pomoc.
Biorę udział w konkursie biologicznym (tzw. Olimpiada) i chciałabym prosić o odpowiedź na moje pytania doświadczonych znawców i hodowców, którzy mają więcej pojęcia na ten temat niż ja.

Mianowicie jaki wpływ ma na poczwarkę motyla (zarówno dziennego, jak i nocnego) czynniki naturalne takie jak: temperatura (za wysoka, za niska), wilgotność (za wysoka, za niska, chociaż z tym będzie ciężko) oraz światło ( stałe zaciemnienie, stały dostęp światła)?
Czy może lepiej nie badać wpływu tych czynników na poczwarki, lecz na gąsieniczki? Gatunek to rusałka pawik (a także barciak większy, ale jestem w trakcie ich zdobywania). Są dobrze wykarmione, już dwa-trzy osobniki mi się przepoczwarzyły, ale mam ich jeszcze dużo, i tutaj stawia się pytanie- czy przebadać wpływ czynników podanych wyżej na gąsieniczki czy na poczwarki? Bardziej chodzi mi o lepsze i ciekawsze efekty pracy mogące zaskoczyć/zaciekawić oceniających. Nie do końca wiem, czy takie czynniki mają wpływ na poczwarkę, bo jednak izoluje się ona od środowiska.

Oczywiście będę szukała więcej informacji na własną rękę, jednak z niecierpliwością oczekuję na odpowiedzi.
Za wszystkie porady i informacje (bądź odnośniki do stron) serdecznie dziękuję z góry :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka