Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ulica pełna martwych motyli
Autor Wiadomość
bratek 

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Dołączyła: 12 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: świętokrzyskie
  Wysłany: 2021-04-12, 22:00   Ulica pełna martwych motyli

Dobry wieczór!

Trafiłam tu w poszukiwaniu wiedzy. To chyba nietypowa dla tego forum i niesamowicie dla mnie ważna sprawa.
Od dość dawna przeszukuję internet w poszukiwaniu pewnej odpowiedzi dotyczącej moich wspomnień. Potrzebuję tylko odpowiedzi na 2 pytania (wystarczy tak/ nie). To dla mnie niesamowicie ważne osobiście, gdyż próbuję na starość zrobić rozrachunek z życiem:) I mam pewne wspomnienie z motylami- strasznie dla mnie ważne, ale nie potrafię znaleźć informacji czy to nie jakiś sen.... Wiem, że dziwnie to brzmi. Ale pamiętam sprzed jakiś 45 lat (byłam wtedy małą dziewczynką) że byłam na wczasach w Gdańsku- Oliwie. Pojechaliśmy na wycieczkę, wysiedliśmy za wcześnie i szłyśmy ulicą pełną martwych białych motyli. Były ich tysiące. Przez lata było dla mnie oczywiste, że to musiała być jakaś fabryka jedwabiu, przędzalnia czy coś takiego. Tylko jakiś czas temu rozmawiałam z koleżanką z Gdańska przywołałam to traumatyczne dla mnie wspomnienie i ona powiedział mi, ze takiego miejsca nie było tam nigdy....
Nie wiem już co myśleć o mojej pamięci.
Może to nie był Gdańsk?
Stąd moja obecność na tym forum i moje pytania:
1) czy słyszeli Państwo o takim miejscu w okolicach Gdańska? Mama mi wtedy powiedziała "Pewnie tu jest fabryka jedwabiu".

2) czy słyszeli Państwo o jakiejś miejscowej motylej katastrofie ekologicznej, która mogła wtedy to spowodować. Albo o czymś co mogło zwabiać i zabijać te motyle?

3) czy to co opisuję mogło się w ogóle wydarzyć? Czy to jest realne, żeby duża ilość motyli leżała gdzieś na ulicy? Mówimy o drugiej połowie lat 70-tych.

Wiem, że to dziwne pytania

Ale dla mnie to strasznie ważne by wyjaśnić czy to fikcja czy prawda

Bardzo proszę o poratowanie Państwa wiedzą.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka