Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
entomo.pl - czy to już koniec ?
Autor Wiadomość
Grzegorz Banasiak 

Zainteresowanie grupą: Sphingidae, Gracillariidae
Wiek: 58
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2007-01-25, 23:14   entomo.pl - czy to już koniec ?

Od kilku miesięcy nie mamy dostępu do popularnego forum entomo.pl, kolejne informacje i terminy uruchomienia okazały się nieudane. W sytuacji - jak sądzę - ciągłej potrzeby dyskusji na tematy lepidopterologiczne warto podjąć szerszą dyskusję na tym forum traktując je jako podstawowe forum lepidopterologiczne.

PS. Warto byłoby dodać (jeśli to możliwe) opcję przeglądania ostatnich kilkunastu postów. Łatwiej wtedy szybko odnaleźć co działo się na forum bez konieczności przeszukiwania poszczególnych działów.
 
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-01-26, 08:08   

Od Jacka - "Jestem w Manchester. Do sieci mam dostep dosc rzadko
(na razie, wkrotce bede mial stale lacze). Do Polski lece 27.02"
Więc może coś po tym czasie...
 
   
Adam Larysz 


Zainteresowanie grupą: Lepidoptera
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 785
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-01-26, 12:46   

Uważam, że forum entomo za długo już nie działa i przypuszczam, że z tego powodu wielu użytkowników tego najpopularniejszego forum entomologicznego w Polsce już na nie nie wróci, nawet jeśli Jacek w końcu je uruchomi :(

Oczywiście, Grzegorz ma rację - z "braku laku" najlepiej przenieść nasze dyskusje choćby tutaj (choć to tylko forum motylarskie, a co z innymi?), choć jak widać userów tu niewielu, być może niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum.

BTW
Ja to nawet zawędrowałem na włoskie forum entom. i napisałem kilka postów :wink:
_________________
Motyle Górnego Śląska
http://www.lepidoptera.slask.pl/
 
   
Kwiczala Antoni 
Moderator forum


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne i niektóre macro
Wiek: 73
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 2126
Skąd: Kaczyce
Wysłany: 2007-01-26, 14:13   

Co do innych forów, ty Adamie chyba miałeś łacinę w szkole ( patrz tutaj ), bo dla mnie włoskie forum byłoby "niestrawne". Ponieważ istniało forum Jacka, to to było raczej odwiedzane przez młodszych adeptów motylarstwa (niekoniecznie wiekiem, a częściej doświadczeniem). Bo przecież od doświadczenia forumowiczów zalaży poziom merytoryczny dyskusji. Podzielam pogląd Grzegorza, że to forum mogłoby przejąć rolę wiodącego dla motylarzy, jeśli zaczęliby je odwiedzać inni lepidopterolodzy, którzy brali udział w dyskusjach na forum entomo.pl. Na razie, jak widać jeszcze czekają.....
_________________
Antek
Ostatnio zmieniony przez Kwiczala Antoni 2007-01-26, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Adam Larysz 


Zainteresowanie grupą: Lepidoptera
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 785
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-01-26, 16:09   

Chociaż faktycznie łacinę miałem w szkole, to włoskiego nie bardzo jarzę - po prostu piszę po angielsku :wink: Na szczęście używają łacińskich nazw zwierząt i roślin, no i często jeszcze foty, tak, że wiadomo o co chodzi.
_________________
Motyle Górnego Śląska
http://www.lepidoptera.slask.pl/
 
   
Grzegorz Banasiak 

Zainteresowanie grupą: Sphingidae, Gracillariidae
Wiek: 58
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2007-01-27, 21:37   

Czekanie na entomo to ewidentna strata czasu. Nie ma się nad czym zastanawiać. Z drugiej strony nie mamy pewności, czy Jacek znów nie wyjedzie "za chlebem" :-)
 
 
   
kamilmaz 
Psychidae

Zainteresowanie grupą: Motyle, głównie Psychidae
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-28, 14:44   

Przyłączając się do rozmowy... a może by tak nie rozpamiętywać entomo.pl (choć było zdecydowanie przodującym forum), tylko to rozpropagować, żeby było również, a może nawet i bardziej popularne? Może by tak pośmiecić na innych forach linkami do tego i za jakiś czas może by nabrało użytkowników. Bo co stoi na przeszkodzie - przecież popularność zależy od użytkowników, a nie od adresu - mnie nie robi różnicy czy to będzie entomo.pl, czy motyle.info. Jeśli są ci sami ludzie, podobna ilość odwiedzających to przecież wystarczy. A z tego co widzę to ludzie są właśnie ci sami, tylko że to odsetek użytkowników wymarłego entomo.pl.
_________________
www.kamilmaz.netfirms.com/koszowki.html
 
   
Piotr Pawlikiewicz 


Zainteresowanie grupą: wszystkie motyle
Wiek: 40
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-01-28, 15:42   

Nastąpiło duże rozproszenie ludzi z dawnego entomo, wujkowie np. siedzą na forum bociana, część osób na forum Przyroda itd. Można na tych forach tak jak mówi Kamil trochę pośmiecić linkiem, może ludzie odnajdą się znowu.
_________________
  Analiza  ankiet   Analiza statystyczna
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-01-28, 21:14   

Jeśli macie ciekawy temat, to po prostu piszcie - to forum i tak przegląda wiele osób z Enomo - nie od parady Jacek wstawił link do motyle.info w głównym katalogu forum Entomo.pl -myslę, że każdy zainteresowany motylami go widział.

Najczęstsze dyskusje, które się tu przewijają mają niedużą wartość merytoryczną, ze względu na fakt, że poprostu często piszą tu osoby dopiero zaczynające przygodę z motylami lub nawet nie związane z temate, a chcące jedynie na szybko oznaczyć gatunek. Po prostu łatwiej jest znaleźć ten portal szukając w internecie podstawowych informacji o motylach.

Nie znaczy to oczywiście, że nie ma tu dyskusji na interesujące nas wszystkich tematy - w końcu jest trochę stałych dyskutantów na stałe związanych z lepidopterologią. Nie widzę więc problemu, by przynajmniej na czas nieobecności forum Jacka, motyle.info pełniło rolę głównego forum motylarskiego.

Podsumowując temat poziomu merytorycznego forum mogę tylko napisać, że zależy on w głównej mierze od samych piszących - to Wy decydujecie na jakie tematy chcecie rozmawiać na tym forum.

Co do samego Entomo.pl to mam nadzieję, że Jacek znajdzie czas żeby chociaż udostępnić archiwum, jeśli nie całą funkcjonalność (trzymamy kciuki Jacku) - w końcu jest to już kopalnia wiedzy.

Zapraszam wszystkich do dyskutowania na tym forum :D

P.S. Grześku, jak tam prace nad bazą do produkcji etykietek?
 
 
   
Grzegorz Banasiak 

Zainteresowanie grupą: Sphingidae, Gracillariidae
Wiek: 58
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2007-01-31, 20:55   

Sławek Kuczkowski napisał/a:
Grześku, jak tam prace nad bazą do produkcji etykietek?

:-) robi się, robi tzn. baza jest gotowa, piszę instrukcję, ale idzie mi to jak po grudzie. Wytrzymajcie jeszcze trochę... mam masę różnych zaległych prac, które nie mogą być odłożone i nowe EntomoLabels robię z "doskoku".
Nową opcją w bazie jest możliwość importowania wzorców etykiet tzw. "templates" w postaci małego pliku tekstowego. Pozwoli to na łatwą rozbudowę listy dostępnych formatów etykiet w zależności od potrzeb. Po udostępnieniu bazy w dziale Download, warto będzie podyskutować o tym czy wbudowane wzorce wystarczą, czy będą jakieś inne potrzeby. Nowe wzorce będzie można również pobrać w miarę ich powstawania.
To na razie tyle... :D
 
 
   
Ścinek 
ŚTE

Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne/nocne
Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-02-05, 19:33   

Ja mam nadzieje, że to nie koniec aczkolwiek obietnice jacka o uruchomieniu serwisu przedłużają się z dnia na dzień :?
 
 
   
hellfire 

Zainteresowanie grupą: motyle
Wiek: 49
Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 38
Skąd: Ińsko
Wysłany: 2007-02-15, 16:16   

Jakiś taki marazm i prawie cisza na forum motylowym. W niczym nie przypomina to entomo.pl. Zapewne wszyscy userzy siedzą nad Rospudą z Grinpisem. Osobiście nie mogłem ale trzymam z Wami.
_________________
Na imię mam Grzegorz. Tak naprawdę to motyle wcale mnie nie interesuj±... no może trochę tylko.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka