Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
szafy na gabloty
Autor Wiadomość
jalod 

Zainteresowanie grupą: wszystkie większe
Wiek: 49
Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 6
Wysłany: 2007-03-07, 22:03   szafy na gabloty

Witam.
Zabrałem sie za porządki w zbiorach i mam pytanie u kogo warto zamówic szafe na gabloty-niedużą, na 10 sztuk? Orientowałem sie troche w sklepach internetowych, nieżle wygląda oferta Paradox'a, ale ceny...Temat był chyba poruszany na nieczynnym forum strony "motyle i chrząszcze polski". Będę wdzięczny za opinie i porady.
Pozdrawiam. Kuba.
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-03-08, 08:33   

jalod napisał/a:
u kogo warto zamówic szafe na gabloty

a czy warto zamawiac? powiem Ci jak ja zrobiłem pierwszą szafę na gabloty. Udałęm się do sklepu typu castorama - tam z "metra" kupiłem płytę - na miejscu przycięli, okleili, oraz sklejkę 5mm na plecy - tez docięli na wymiar, potem wybrałem się do sklepu z meblami kuchennymi - tam zamówiłem front (dzwiczki) z zamkiem - wybrałem z katalogu liczącego około 500 wzorów - dokupiłem jeszcze dwie pary zawiasów, 10 m płaskownika aluminiowego, paczkę wkrętów, silikon, uszczelkę do okna. po złożeniu tego w kupę - czas jedno popołudnie - wyszła mi szafka pasująca do reszty mebli - koszt około 200zł.
Jak zrobić? proste - mierzysz zewnętrzne wymiary gabloty - do szerokości dodajesz 2x grubość płaskownika aluminiowego plus 2-4 milimetry na "luz" u mnie było to 50cm +2x2mm +4 mm co daje 50cm 8mm. to szerokość "pleców" szafki. teraz wysokość - ilość wysokości gablot +grubość płaskownika + 10 cm na półkę techniczną - wychodzi około 1,20 m wysoka. Teraz boki - jak policzyć chyba wiadomo :D - do głębokości gabloty warto też dodać około 5 cm - wtedy jak będziesz miał wenę twórczą i zamocujesz na gablotach gałki do wyciągania to nie będą haczyły o drzwiczki.
Na wkręty skręcasz całe pudło. bezbarwnym silikonem pociągasz całe pudło od środka - robi się szczelne, następnie od dołu kładziesz gablotę przykręcasz szyny - prowadnice dla gabloty leżącej powyżej i tak do samej góry- przestrzeń u góry która zostanie idealnie nadaję się do przechowywania rozpinadeł, i innych podręcznych gadzetów.
Mocujsz drzwiczki - od środka wklejsza uszczelkę - szafka jak się patrzy.
A jak jesteś strasznym leniem - to możesz zafundować sobie kólka - wtedy możesz z szafką jeżdzić po całym mieszkaniu. :mrgreen:
 
   
jalod 

Zainteresowanie grupą: wszystkie większe
Wiek: 49
Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 6
Wysłany: 2007-03-08, 11:02   

Dzieki wielkie:) faktycznie proste rozwiązania sa z reguły najlepsze. chyba z wiosna trace rozum...
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
 
   
aesacus 


Zainteresowanie grupą: Motyle dzienne
Wiek: 56
Dołączył: 13 Wrz 2005
Posty: 32
Skąd: Mogilany
Wysłany: 2007-03-10, 10:22   

Bardzo ładnie opisane, tylko jedno ale:
nie płaskownik tylko kątownik
 
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-03-12, 07:21   

aesacus napisał/a:
nie płaskownik tylko kątownik

fakt me culpa - ale może też być teownik :mrgreen: :mrgreen:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka