Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
czy te zarówki się nadają?
Autor Wiadomość
Livonia 

Zainteresowanie grupą: motyle
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: Góra/Poznań
Wysłany: 2007-07-15, 19:25   czy te zarówki się nadają?

Witam, znalazłam na allegro takie oto ogłoszenie i mam pytanie, czy się nadają do samołówek?(oczywiscie chodzi mi o mix i lrf) Niby wszystko jest w nich ok. (jak tu bardzo pobieznie czytałam) ale sa bardzo tanie. Gdzieś doczytałam, że można żarówke dostać w jakiejś tam hurtowni za 27 zł i brzmiało to tak jak by to i tak była super niska cena:) proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam:)


a tak pozatym: jesli posiadacie samołówki jak je wykonaliście? z kad wzieliscie np. odpowiedni lejek? Mam nadzieje, że uda mi się samej skonstuować :mrgreen: ale średnio się znam na wszelakiej technice i majsterkowaniu:D


dobra szczerze mówiąc mogłby mi ktoś tak krok po kroku opisać jak to się robi?:D heh :oops:
 
 
   
Sławek Kuczkowski 
Administrator

Zainteresowanie grupą: Geometridae
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 252
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-15, 22:03   

Mix to mix, więc jeśli są sprawne i tanie to nie ma tu chyba większych filozofii - warto kupić. Czasami zdarzają się faktycznie tanio na allegro w większych ilościach - jakieś stare zapasy magazynowe, a nawet z przetargu sprzętu pochodzącego z wojska.

Co do lejka to właśnie z nim jest największy problem - ciężko taki dostać, więc ludzie kombinują - najczęściej po prostu zwijając odpowiednio kawałek blachy lub plastiku.
 
 
   
grzegorzb

Zainteresowanie grupą: Noctuidae
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 150
Skąd: WAW
Wysłany: 2007-07-16, 08:32   

Livonia napisał/a:
a tak pozatym: jesli posiadacie samołówki jak je wykonaliście? z kad wzieliscie np. odpowiedni lejek? Mam nadzieje, że uda mi się samej skonstuować ale średnio się znam na wszelakiej technice i majsterkowaniu:D

to proste - kubeł po farbie - 20 litrów - idealny trzy kawałki sklejki obciągnięte folią aluminiową - robią za skrzydałęka do łapania - w środku na złączeniu wyciąć dziurę na zarówkę :D co do lejka - poszukaj w sklepach z artykułami rolnymi - są lejki do zasypywania siewników - ostatnio kupiłem 2 po 3,5 zł średnica 35 cm - otwór lejka 15 cm - trochę trzeba przyciąć ale pasi jak ulał.
 
   
Livonia 

Zainteresowanie grupą: motyle
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: Góra/Poznań
Wysłany: 2007-07-16, 15:21   

wielkie dzieki;)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka