Strona Główna Motyle.info - Portal Lepidopterologiczny
Fascynacja - Wiedza - Ochrona

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
poszukuje
Autor Wiadomość
Alicja 

Zainteresowanie grupą: motyle
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Kwi 2006
Posty: 162
Skąd: okolice Gdańska
  Wysłany: 2006-06-26, 19:42   poszukuje

Witam :)

Od niedawna zafascynowalam sie fotografiom motyli - mam już w swojej kolekcji mieniaki , perlowce , zalobniki , pazia krolowej itd. ale nadal niemoge natrafic na pazia żeglarka . Zastanawiam się czy jest szansa przy tegorocznej niemal tropikalnej pogodzie spotkania tego tak rzadkiego i raczej nie wystepojacego na terenie woj. pomorskiego motyla ? Gdzie powinnam sie go spodziewac , przy jakiej pogodzie , w jakim srodowisku ?Są jakieś sprawdzone, skuteczne sposoby wabienia motyli ?

Czy ktoś wogole we wczesniejszym okresie natrafil na niego gdziekolwiek ?
 
   
Beni 182 

Zainteresowanie grupą: DuzeMotyleDzienneInocne,preparowanie,hodowla
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 32
Skąd: Skarżysko
Wysłany: 2006-06-26, 21:15   

hymm z żeglarkiem może być ciężko w tym roku bo co prawda lato jest ciepłe ale zima była pieruńsko zimna a one sa wrażliwe na mrozy.Ja zawsze widywałem je wcześniej tak w okresie kwitnienia bzu.Lubią miejsca suche nasłonecznione. Latają przy pięknej słonecznej pogodzie. Poznać żeglarki można po locie - długo szybuja w powietrzu.Zdjęcie powinno być łatwo zrobić nie są płochliwe.Tylko że pieruńsko rzadkie u mnie czasem bywały ale w tym roku jeszcze nie spotkałem , pewnie wymarzły.
 
 
   
Łukasz
Gość
Wysłany: 2006-06-26, 21:27   

Ja od 3 lat jeżdżę do Chorwacji na lato (w tym roku niestety nie) i tam spotykam go bardzo często. Jest też i paź królowej. I przesadą nie będzie fakt, że jest on tam pospolitszy od bielinków. Zresztą, spotykam tam wiele innych motyli: górówki, skalniki czy perłowca pandorę. A w Polsce to w Pieninach(chyba?) i w Górach Świętokrzyskich. W Polsce natomiast nigdy żeglarza nie widziałem.
 
   
tokins 


Zainteresowanie grupą: Motyle
Wiek: 51
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-15, 18:28   Re: poszukuje

Alicja napisał/a:
Witam :)

Od niedawna zafascynowalam sie fotografiom motyli - mam już w swojej kolekcji mieniaki , perlowce , zalobniki , pazia krolowej itd. ale nadal niemoge natrafic na pazia żeglarka . Zastanawiam się czy jest szansa przy tegorocznej niemal tropikalnej pogodzie spotkania tego tak rzadkiego i raczej nie wystepojacego na terenie woj. pomorskiego motyla ? Gdzie powinnam sie go spodziewac , przy jakiej pogodzie , w jakim srodowisku ?Są jakieś sprawdzone, skuteczne sposoby wabienia motyli ?

Czy ktoś wogole we wczesniejszym okresie natrafil na niego gdziekolwiek ?



Kotuś i nie znajdziesz, jest pod ścisłą ochroną, żadkość!!!!
_________________

 
   
Ronnie 

Zainteresowanie grupą: Rhopalocera
Wiek: 30
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 479
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-03-15, 21:50   

Pod ochroną jest, ale żeby taka rzadkośc to nie wiem, raczej pospolity przynajmniej według mapy na stronie lepidoptera.pl
_________________
Jasiek
 
 
   
SiejeOwies 


Zainteresowanie grupą: dzienne + fotografia
Wiek: 36
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 614
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-03-16, 02:21   

Co do mapy na lepidoptera.pl to nie jest ona obiektywna ponieważ pokazuje województwami występowanie gatunków, starczy że dla jednego stanowiska zostanie odnotowany motyl i już 1/16 Polski jest na zielono ;) Lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie podziału na mniejsze jednostki administracyjne, gminy/powiaty - najlepiej na podział siatki UTM. Wiadomo, im mniejsze sektory, tym dokładniejszy obraz występowania.
_________________
Krzysiek

zdjęcia - http://foto.moon.pl/uzytk...nick/SiejeOwies
moja mała przyrodnicza galeria - http://www.dezerter.w.tkb.pl/galeria/
 
 
   
Piotr Pawlikiewicz 


Zainteresowanie grupą: wszystkie motyle
Wiek: 40
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Łask
Wysłany: 2008-03-16, 17:41   

Podział mapy wzięty jest z pracy Buszko i Nowackiego.
_________________
  Analiza  ankiet   Analiza statystyczna
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl lightbrown
statystyka